ساختمان های مدرن با چوب ترمو

خانه ای زیبا با استفاده از ترمووود و کاغذ دیواری

خانه محلی است که عموما افراد زمان های استراحت ، میهمانی های خود را در آنجا سپری می کنند. بنابراین داشتن خانه ای زیبا که به صورت اصولی طراحی شده باشد می تواند ضمن ایجاد حس آرامش و راحتی، زیبایی و جذابیت را نیز با خود به همراه بیاورد. رنگ دیوار ها، مبلمان، کف و سقف خانه جز عناصر اصلی بوده و انتخاب هوشمندانه ی این موارد می تواند راه را تا حدود زیادی برای شما هموار کند. شما برای داشتن انتخابی مناسب می توانید از متخصصان در زمینه ی معماری و طراحی داخلی کمک بگیرید. همچنین برخی از فروشنگان و شرکت ها خود با ارئه ی مشاوره رایگان در صدد جلب رضایت مشتری بوده و او کمک می کنند بهترین انتخاب را داشته باشند. در ادامه ی این مقاله میخواهیم دو شرکت یزرگ در زمینه خدمات کاغذ دیواری و خرید ترموود  را برای شما عزیزان معرفی کنیم. 

کاربرد ترموود در طراحی نما

شخصیت و پرستیژ یک ساختمان از نمای آن پیداست. نمای ساختمان همچون ظاهر یک شخص نمادی از درون اوست که متاسفانه امروزه با استفاده ناصحیح از مصالح  و مواد متفاوت در نمای ساختمان ها چهره شهر تکراری و یکنواخت شده است. در اینجا باید ذکر کنیم که با وارد شدن چوب به حوزه مدرن این صنعت جان تازه و ویژه ای به آن بخشیده است اما برگشت پذیری چوب به چرخه طبیعت و همچنین حس زیبایی و طبیعت گونه ای که القا می کند، می تواند آرامش را به شهر باز گرداند. استفاده از چوب ترموعلاوه بر زیبایی شناسی دارای کاربرد های عملی زیادی می باشد. یکی از نکاتی که باید به آن توجه ویژه ای داشت استفاده از مصالحی است که در کنار یکدیگر به صورت ترکیبی از زیبایی و دوام کافی در نمای خارجی برخوردار باشند. ترموود در نمای ساختمان ها کاربرد بالایی دارد که با توجه به عملیاتی که بر روی آن انجام می شود از مقاومت بالایی برخوردار است.

 

متریال مناسب نمای ساختمان

امروزه با پیشرفت صنعت معماری و با توجه به روی کار آمدن متریال های فراوان در طراحی و نمای ساختمان، طراحان ساختمان و معماران متریال ها را با توجه به سلیقه ی افراد مختلف به کار میگیرند. افزایش آلودگی ها باعث شده است به محصولات و متریال هایی که دوست دار محیط هستند و به محیط زیست کمترین آسیب را می رسانند مورد توجه قرار گیرند. به منظور آسیب کمتر به محیط زیست اغلب در نمای داخلی و بیرونی ساختمان از محصولات طبیعی نظیر چوب و سنگ استفاده می شود. این دو در کنار یک دیگر ترکیب جالبی را پدید می آورند. در هنگام انتخاب متریال های نمای ساختمان بایستی به موضوع زیبایی، تناسب، تضاد یا طبیعی بودن توجه کنیم.

نمای ترمو وود و روف گاردن به دلیل طبیعی بودن و داشتن انرژی فراوان یکی از گزینه های چشمگیر برای نمای چوبی است. امروزه علاوه بر توجه فراوان به موضوع زیبایی نمای ساختمانی به بحث دوام و پایداری آن نیز بسیار توجه می شود. توجه به مصالحی که در حین تولید و تخریب بتوانند بیشترین پایداری را با محیط اطرافشان داشته باشند بسیار اهمیت دارد. بنابراین معماران و طراحان نمای ساختمان ترجیح می دهند در کنار چوب ترمو از مصالحی که در عین حفظ زیبایی و پایداری، طبیعی نیز باشند،استفاده کنند. برای دستیابی به سطح کیفیت بالای زندگی، حفظ طبیعت، به کارگیری تکنولوژی های جدید آمیخته با طبیعت همچون ترمووود رواج یافته است. هر نوع چوبی برای استفاده در صنعت نمای ساختمان مناسب نمی باشد، مناسب ترین چوب نمای ساختمان، چوب درخت کاج می باشد. یکی از مهم ترین دلایلی که چوب ترمووود کاج برای این صنعت مناسب است این است که علاوه بر مقاومت بالا بعد از اجرای فرآیند ترموود، وزن سبک تری نسبت به چوب های دیگر دارد. علاوه بر این این نوع چوب دارای رگه هایی است که به آن بعد زیبایی را نیز می افزاید.

 

مزایای ترموود در نمای ساختمان

• عدم استفاده از مواد غیر طبیعی یا شیمیایی

• مقاومت در شرایط آب و هوایی مختلف و ناپایدار

• عایق بودن از نظر سرما و گرما

• نصب سریع و آسان و سبک بودن

• زیبایی و قابلیت استفاده در محیط های گوناگون

ایده هایی برای ساخت کفپوش با ترمووود

ایده های طراحی ارائه شده به شما کمک می کند طرح زیبا و پایداری از چوب را ایجاد کنید. مناطق خارجی محل زندگی با ایجاد فضای آرام بخش و مناسب فعالیت های مختلف زیبایی املاک را دو چندان می کند. در این منطقه ی سکونتی امکانات بسیاری مانند محل غذاخوری، استخر، آشپزخانه ی خارجی و سونا یافت می شود. برای ایجاد جذابیت همه جانبه ی این منطقه بهتراست از کفپوش های چوبی ترموود  برای ایجاد تقارن با محیط استفاده کرد.

طراحی نمای خارجی و داخلی سازه با ترمووود
یکی از شگردها مرتبط به طراحی ساختمان ایجاد فضایی دوجانبه برای قسمت های داخلی و خارجی است. به همین منظور باید از مصالحی که مناسب با هر دو محیط باشد باید استفاده کرد.

 قیمت چوب ترموود 

به طور کلی قیمت ترمووود به صورت قیمت جهانی تعیین می شود که شرکت های تولید کننده با توجه به شیوه و استراتژی های فروش و سیستم بازاریابی که دارند ممکن است با تغییرات کم در قیمت چوب ترموود رو به بازار به صورت متر مکعب به بازار عرضه می کنند. 

 • در گام اول باید به میزان ضخامت چوب ترمو باید توجه کنید هر چه میزان ضخامت آن بیشتر باشد قیمت چوب ترمو بالاتر می رود و هرچه ضخامت چوب کاهش یابد به تبع آن قیمت چوب نیز کاهش می یابد.
 • عامل دوم که بسیار بر قیمت چوب ترمو تاثیر گذار است گونه ونوع درختی است که از آن استفاده کرده اند و همچنین فرایندی که بر روی چوب پیاده می سازند تا چوب تبدیل به چوب ترموود گردد 

مثلآ چوب ترمووودی که از گونه درختی کاج تهیه می شود به مراتب قیمت پایین تری دارد نسبت به چوب ترموودی که
از گونه درخت زبان گنجشک یا ونتهیه می گردد.
این مسئله به دلیل کم تراکم تر بودن جنگلی و انبوهی کمتر و سخت پیدا شدن آن می باشد از یک سو و پیچیده تر بودن و طولانی تر بودن فرایند ترمو شدن این گونه درختی از جهت دیگر می باشد.


پس می توان نتیجه گرفت که دو دلیل اصلی و تاثیر گذار برقیمت چوب ترمو:

 •   ضخامت چوب ترمووود
 •   انبوهی و فراوانی گونه درختی


عوامل وابسته دیگری که بر میزان قیمت چوب ترمو و قیمت ترموود تاثیر دارد شامل مجموعه هزینه های قطع کردن و حمل و نقل از جنگل تا کارخانه و هزنینه دستمزد کارگران و مالیات را شامل می شود و عوامل دیگر که در ذیل به آن اشاره می شود :

  تهیه نهال و کاشت آن به تعداد یک به ده برای هرگونه درختی اشاره کرد.
   یعنی هر کارخانه تولید کننده چوب ترمووود موظف است که به ازای قطع کردن هر یک درخت ده عدد نهال از همان نوع درخت تهیه کند و در جنگل دوباره بکارد.
   عامل دیگر تعیین کننده قیمت ترمووود گرید و درجه بندی کیفی خود چوب می باشد.چوب دارای درجه بندی های گوناگونی می باشد کهاین درجه بندی ها به صورت مستقیم تعیین کننده می باشند برای قیمت چوب.گونه درختی (از هر نوع درختی که باشد) بسته به طول عمری که دارد از یک طرف وبسته به طول و ارتفاع از طرف دیگر باعث می شود که میزان معایب چوب زیاد و کم شود.معایبی چون خمیدگی و داشتن گره در چوب.
  چوبی که طول بلند تر و قامت صاف داشته باشد و کمترین میزان گره را داشته باشد به مراتب کمیاب تر و گران تر از سایر انواع آن می باشد.
 البته لازم به ذکر است که قوانین و مقررات سخت گیرانه نیز برای کارخانه ها و شرکت های تولید کننده چوب ترموود نیز برای میزان افزایش تاثیر گذار است که در نتیجه قیمت چوب ترموود را بالا می برد 
در نتیجه قیمت تمام شده چوب ترمووود شده عددی است که به جرآت می توان گفت ارزان نیست.

اکسسوری در دکوراسیون داخلی

امکان ندارد بتوان تاثیر دکوراسیون بر روحیه افراد ساکن در بنا را انکار کرد. در همه جای دنیا حتی در ایران  پژوهش های زیادی بر تاثیر دکوراسیون و فضاهای شهری بر روحیه ی افراد انجام شده است.نکاتی که در دکوراسیون اگر مطابق با سلیقه ی افراد و همچنین مطابق با فضای خانه رعایت شود تاثیرات غیرقابل انکاری دارد.

نکاتی مثل رنگ، فرم، چیدمان، بافت و متریال مبلمان خانه از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

بهتر است دست از استفاده از رنگ های کرم قهوه ای برداریم و رنگ های مورد علاقه ی خود را در خانه هایمان استفاده کنیم.فضای رنگی هر خانه ای را جذابتر میکند.

 

دیوار پوش چوبی 

اشخاصی هستند که علاقه دارند تا از متریال های طبیعی برای ساخت دکور خانه استفاده کنند، این اشخاص از دیوارپوش چوبی و بکار بردن پارکت لمینت استقبال خوبی به عمل می آورند چرا که مناسب ترین گزینه جهت این سبک سلیقه ، پوشش کف و دیوار از جنس چوب میباشد.انواع مختلفی از دیوار پوش و کف پوش های بسیار لوکس در بازار یافت میشود که میتوان از آن ها برای ایجاد رنگ حرفه ای و دقیق جهت قسمتی از دکور استفاده کرد. گرمایی که اجزا چوب در کف و دیوار به محیط وارد میشود و خانه را از بی روح شدن دور میکند. در هر سبکی همراه شدن سادگی با شیکی هر دو در هر سبک و سیاقی جواب میدهد.بسیاری از دکورهای منحصر بفرد و زیبا به هیچ وجه از رنگ های متعدد و دکور پیچیده استفاده نکرده اند. به عبارت دیگر در این طراحی ها نمای چوبی تقریبا همه چیز است. هرچند ترکیب دیوارپوش و کفپوش آن هم از جنس یکسان نیاز به خلاقیت دارد.

نکات مهم انتخاب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری یکی از پوشش هایی است که برای دیوار ها ی داخلی منزل، ادارات، بیمارستان ها، مجتمع های تجاری مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از مهم ترین جنبه های دکوراسیون داخلی استفاده از کاغذ دیواری می باشد. کاغذ دیواریها به طور کلی به دو دسته ی طرح دار و ساده طبقه بندی می شود، هر چند که هر یک از آنها نیز با توجه به جنس و رنگ دسته بندی های متنوعی دارند. 
امروزه این نوع دیوار پوش اولویت بسیاری از افراد است و به رنگ روغن ترجیح داده می شود. نصب آسان و تنوع بالا نیز یکی از عوامل دیگر محبوبیت انواع کاغذ دیواری است.

کاغذ دیواری

خرید کاغذ دیواری 

شکیل تر و زیباتر است که  طرح و رنگ کاغذ دیواری انتخابی برای منزل، اتاق خواب یا محل اداری خود با طرح و رنگ کفپوش و سایر وسایل موجود  مطابقت داشته باشد تا طراحی داخلی شما بی نظیر و جذاب تر به نظر برسد همچنین علاوه بر رنگ سایر وسایل موجود در دکوراسیون منزل باید به سبک طراحی دکوراسیون منزل نیز برای انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری توجه کنید. کاغذ دیواری های طرح دار و زرق و برق دار برای دکوراسیون های کلاسیک و سنتی انتخاب ایده آل و مناسبی هستند و کاغذ دیواری جدید ساده و شیک برای دکوراسیون ها با سبک های مدرن و امروزی می توانند انتخاب مناسبی باشند.

 برخی از نمایندگی های برندهای داخلی ، واردکنندگان کاغذ دیواری و فروشگاه ها هستند که این امکان را برای مشتریان ود فراهم می اورند در صورتی که تمایل به دیدن طرح ها و آلبوم کاغذ دیواری داشته باشند  و همانجا تصمیم خود را بگیرید، بصورت رایگان آلبوم را همراه با فردی خبره برای مشاوره به محلی که شما آدرس میدهید، میفرستند تا برای مثال در محل کار خود و با آسودگی خاطر برای اتاق خوابتان طرحی را انتخاب کرده و دستور نصب آن را میدهید و در محل با آنها بر سر قیمت مباحثه خواهید نمود. شرکت تیراژه هارمونی در راستای حمایت از محصولات ایرانی کاغذ دیواری ایرانی عرضه می کند، کاغذ دیواری ایرانی با توجه به قیمت های پایینش از کیفیت خوب و قابل قبولی برخوردار است. اما به جهت عدم استقبال و حمایت از این محصولات شاید تنوع آنها به اندازه ی محصولات وارداتی نباشد. در صورتی که به دنبال کاغذ دیواری ایرانی با کیفیت هستید و جهت دیدن مدل های مختلف و ایده گرفتن از آنها به شما توصیه میکنیم از آلبوم کاغذ دیواری ما دیدن نمایید.

 

طراحی منزل با کاغذ دیواری 

پیشرفت در علم و تکنولوژی در حوزه طراحی و گرافیک سبب شده طرح های مختلف کاغذ دیواری سه بعدی  متناسب با سلیقه هر کسى در هر جایى هر روز تولید شوند.همچنین هم راستا شدن توسعه و پیشرفت در تمام علوم یک سینرژی و هم افزایی در این صنعت به وجود آورده که این امکان را می دهد، ا ما هروز با نمایش یک محصول جدید در همه حوزه ها و بالاخص دکوراسیون داخلى سورپرایز شده و محیط خود را با آن تطبیق دهیم. که این نوع از کاغذ دیواری های  گامى جدید در صنعت دکوراسیون داخلی و یک نقطه عطف در دیزاین منازل شما مى باشد. امروزه می توانیم به کمک گوگل و فعالیت های بازاریابی آنلاین که روی سایت های مختلف انجام شده است بهترین راه کاری های طراحی منزل را مشاهده کنیم.

کاغذ دیواری ارزان

تیراژه هارمونی سعی دارد تا با قرار دادن رنج های مختلف از قیمت محصولات در سبد خرید خود بتواند نیاز های اقشار مختلف و تقاضامند رنج های قیمتی متفاوت را در بر گیرد. کاغذ دیواری ارزان این شرکت توانسته است نیازهای مشتریان در زمینه فروش کاغذ دیواری ارزان دارای برچسب امنیتی هولوگرام را نیز پوشش دهد و اجناسی متناسب با بودجه افراد در اختیار آن ها قرار دهد.

اهمیت رنگ ها در طراحی داخلی

هر یک از رنگ ها دارای روانشناسی خاص خود هستند و انرژی خاصی دارند، استفاده ی به جا و شناخت از انرژی که هر رنگ همراه خود برای محیط می آورد باعث ایجاد احساسی عمیق در آن محیط می شود.  بهتر است در دکوراسیون داخلی منزل خود از طراحان داخلی برای ترکیب رنگ های مختلف همراه با نورپردازی های رنگ گرم به کمک لامپ اسرام و مکان مناسب برای به کارگیری آنها بهره بگیرید. برای مثال بهتر است کاغذ دیواری یا رنگ اتاق خواب را به رنگ های روشن نظیر رنگ زرد و یا آبی آسمانی انتخاب کنید، در این صورت انعکاس نور آفتاب را زیباتر خواهید دید و حس خواهید که در یک محیط خارجی در حال گرفتن حمام آفتاب هستید .

رنگ مهم ترین عنصر در دکوراسیون داخلی

از آنجایی که رنگ ها بیشترین تاثیر را بر حالات روحی افراد و روابط اجتماعی آنها می گذارد و احساسات افراد ارتباط مستقیم با محیطی که در آن قرار دارند و رنگ ها آن محیط دارد میتوان رنگ را مهم ترین عنصر در دکوراسیون داخلی دانست. بنابراین از اهمیت و تاثیری که رنگ ها بر حالات روحی و روانی شما میگذارد غافل نشوید. عموما جایی که بیشترین جلوه را در منزل دارد و برای مانور بر وری رنگ های مختلف مناسب است دیوار ها و کف منزل هستند، عموما در انتخاب رنگ کف پوش ها نظیر سرامیک یا پارکت نمیتوان طیف وسیعی از رنگ ها را به کار برد، اما دیوار ها قسمتی هستند که میتوانند تنوع رنگی فراوانی ضمن ارزان بودن قیمت ترمو وود داشته باشند. خواه شما دیوار پوش منزلتان از جنس کاغذ دیواری باشد، خواه رنگ آمیزی کرده باشید می توانید از رنگ های مختلف بهره بگیرید.

استفاده از چوب در سقف و دیوار 

برای تزیین دکوراسیون داخلی خانه ی خود از هر ایده در گوشه کنار خانه و مغازه های مدرن می توانید استفاده کنید و این تنها به داشتن امکانات بستگی ندارد و نشان دهنده ی ذوق و سلیقه ی شخصی شما در طراحی و تزیین دکوراسیون داخلی خانه است. ایجادآلاچیق چوبی روی بام یا در حیاط منزل به کمک چوب ترمو می تواند بهترین گزینه در استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی باشد.

در دنیای دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن استفاده از پانل ها جایگاهی خاصی دارد. دقت کرده اید که چطور طراحان حرفه ای شلف ها و کناف های چوبی را در اتاق ها و بخش های مختلف دکوراسیون داخلی منزل اجرا می کنند. اصولا بیشتر استفاده از پانل های چوبی در این بخش از دکوراسیون داخلی خانه در تزیین دیوار پشت میز ال سی دی و یا اطراف شومینه دیده می شود ولی اگر گشتی در دنیای مجازی داشته باشید خواهید دید که اتاق خواب و حتی حمام و دستشویی محلی برای اجرای این طرح ها در تزیین دکوراسیون داخلی خانه است. منبع مقاله Digital Land

 دکوراسیون داخلی منزل با چوب طبیعی

در عصری که بیشتر خانه ها با مواد مصنوعی و صنعتی مانند گچ و کاغذ دیواری ها تزیین می شوند، تعجبی ندارد که عناصر طبیعی فراموش شوند. دکوراسیون داخلی منزل با چوب طبیعی و باکیفیت، یا به کمک پارکت فضایی خلق می کند که هیچ عنصر دیگری در معماری داخلی و خارجی یارای رقابت با آنرا ندارد.وقتی از چوب به همان حالت طبیعی اش استفاده شود، تمام بافت ها و گره های طبیعی خود را به زیبایی نشان می دهند طوری که دیگر نیازی به وسایل دکوری و تزیینی ندارید.

 

 

برچسب ها: ساختمان,های,مدرن,با,چوب,ترمو,ساختمان های مدرن با چوب ترمو,نقش کاغذ دیواری در فنگ شویی و زیبایی محیط کار,
[ جمعه 9 شهريور 1397 ] [ 9:00 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

سوپر مارکت انلاین

فروشگاه اینترنتی افق کوروش ( اُکالا) در رقابت با ۱۱ برند در گروه سوپرمارکت آنلاین و کسب بیشترین آرای مردمی، موفق به دریافت تندیس سیمین برند محبوب مصرف‌کنندگان شد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش، پنجمین جشنواره برند محبوب مصرف‌کنندگان با حضور برات قبادیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، عیسی منصوری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهدی مقدسی عضو کمیسیون صنایع مجلس، محمد ناطق رییس شورای سیاست‌گذاری جشنواره، محمود محمدیان ریاست کمیته علمی، هادی اسدی رییس کمیته اجرایی جشنواره و مقامات برندهای منتخب ۱۳۶ گروه کالایی و خدماتی به همراه هواداران برندهای محبوب در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

در این جشنواره، فروشگاه اینترنتی افق کوروش ( اُکالا) در گروه سوپرمارکت آنلاین و در رقابت با ۱۱ برند در این گروه، موفق شد با کسب بیشترین آرای مردمی، تندیس سیمین برند محبوب مصرف‌کنندگان را از آنِ خود کند.

در این نظرسنجی گسترده ملی که با مشارکت بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مصرف‌کنندگان همراه بود، فروشگاه اینترنتی افق کوروش ( اُکالا) با کسب بیشترین تعداد آرا و هوادار مردمی در اولین حضور در جشنواره برند محبوب مصرف‌کنندگان و با گذشتِ کمتر از یک سال از آغازِ فعالیت، حائز دریافت تندیس و گواهینامه برند محبوب مصرف‌کنندگان در سال ۱۳۹۷ شد.

کاظم کلب خانی مدیرعامل فروشگاه اینترنتی اُکالا پس از اخذ تندیس سیمین و گواهینامه برند محبوب مصرف‌کنندگان طی سخنانی در جمع حضار و هواداران این برند، این موفقیت را پس از لطف خداوند و مردم شریف و نجیب ایران، مدیون حمایت، درایت و هوشمندی مدیران عالی رتبه بزرگ‌ترین، پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین زنجیره‌ای کشور- افق کوروش- دانست و افزود: از راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی اُکالا تنها چند ماهی است که می‌گذرد؛ بی‌تردید دست‌یابی به تندیس سیمین برند محبوب سوپرمارکت آنلاین برای اُکالای چند ماهه، موفقیتِ بسیار بزرگی محسوب می‌شود و خرسندیم که اُکالا در این مدت کوتاه توانسته است با کسب رضایت مصرف‌کنندگان، در دل‌های مردم جا باز کند.

به گفته وی، فروشگاه اینترنتی افق کوروش ( okala) با حضور در جشنواره برند محبوب مصرف‌کنندگان خود را به محکِ قضاوت و رای مردم گذاشت و امیدواریم با حفظ جایگاه پیشتازی در این صنعت، همواره محبوبِ دل‌های مصرف‌کنندگان باشیم.

 

برچسب ها: سوپر,مارکت,انلاین,,
[ چهارشنبه 7 شهريور 1397 ] [ 12:55 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

بررسی کیا سراتو؛ امکانات، ویژگی‌ ها و قیمت

بررسی کیا سراتو؛ امکانات، ویژگی‌ ها و قیمت

 • بررسی کیا سراتو؛ امکانات، ویژگی‌ ها و قیمت

  کیا سراتو از جمله محصولات شرکت کره‌ای کیا به شمار می‌رود که از مدت‌ها قبل علاوه بر بازارهای جهانی در بازار خودروی ایران نیز حضور یافته است. برخلاف بسیاری از خودروهای خارجی که در قالب نسخه‌های وارداتی در بازار خودروی ایران حضور دارند، کیا سراتو در ایران مونتاژ می‌شود و در قامت محصولات مونتاژ شده در بازار حضور یافته است.

  نگاهی به کیا سراتو


  ستاره |
  سرویس خودرو -
  کیا سراتو هم‌اکنون با سومین نسل خود در بازارهای جهانی حضور دارد. این خودرو از همان نسل نخست علاوه بر فروش در خانه یعنی کشور کره و بسیاری از کشورهای دیگر، به ایران نیز وارد شد تا برخی از خودرو دوستان ایرانی هم فرصت نشستن بر پشت فرمان آن را بیابند.

  نسل دوم خودروی کیا سراتو برخلاف نسل نخست آن نه در قالب نسخه‌های وارداتی که در قالب نسخه‌های مونتاژ شده در بازار خودروی ایران حضور یافت. با این حال این امر بسیار دیر اتفاق افتاد. به گونه‌ای که مجال حضور نسل سوم این خودرو در بازار داخل فراهم نشد. به عبارت بهتر در شرایطی که اکنون نسل سوم خودروی کیا سراتو در بسیاری از بازارهای مطرح جهان حضور یافته است، در ایران همچنان نسل دوم این خودرو مونتاژ می‌شود. 

  کیا سراتو که در عمل یک خودروی سواری یا سدان محسوب می‌شود، تقریبا از همان ابتدای کار در قالب نسخه‌‌ی کوپه نیز به بازار عرضه شد. این خودرو همچنین در حال حاضر در قالب مدل هاچ بک نیز تولید می‌شود. با این حال شرکت کیا از حدود دو سال قبل تولید نسخه‌های کوپه‌ی این خودرو را متوقف کرد. به طور کل عرضه شدن مدل هاچ بک این خودرو نیز در حال حاضر به برخی بازارهای جهان نظیر اروپا و استرالیا محدود شده است. در این میان هیچ کدام از نسخه‌های یاد شده یعنی کوپه و هاچ بک به بازار ایران راه نیافتند و خودروی کیا سراتو هنوز هم در کشور ما به عنوان یک خودروی سواری یا سدان شناخته می‌شود.

  در حال حاضر خودروی کیا سراتو در قالب چهار مدل مختلف که به صورت عام با نام‌‌های کیا سراتو دنده‌ای، کیا سراتو اتوماتیک، کیا سراتو دنده‌ای آپشنال و کیا سراتو اتوماتیک آپشنال شناخته می‌شوند، در بازار ایران یافت می‌شود. مدل‌هایی که هر کدام از آنها از وجود خصوصیات منحصر به فردی بهره می‌برند و تفاوت‌هایی را در شاخه‌های مختلف فنی یا رفاهی با یکدیگر به نمایش گذاشته‌اند. در ادامه‌ی متن پیش رو تا حد امکان به خصوصیات مختلفی که به هر کدام از این مدل‌ها مربوط می‌شود اشاره خواهیم کرد.

  مشخصات فنی خودروی کیا سراتو


  مشخصات فنی خودروی کیا سراتو       

  مدل‌‌های دستی مونتاژ شده از خودروی کیا سراتو (چه نسخه‌ی معمولی و چه نسخه‌ی آپشنال آن) از وجود یک جعبه دنده‌ی دستی شش سرعته بهره می‌برند. این در حالی است که مدل‌های اتوماتیک این خودرو ( آن هم چه در نسخه‌ی معمولی و چه در نسخه‌ی آپشنال) به جعبه دنده‌ی خودکار شش سرعته مجهز هستند.

  در عین حال مدل‌های دستی و اتوماتیک کیا سراتو، علاوه بر نوع جعبه دنده از نظر گنجایش موتور نیز با یکدیگر متفاوت هستند. به بیان دقیق‌تر گنجایش موتور به کار رفته در مدل‌های دستی این خودرو (چه در نسخه‌ی معمولی و چه در نسخه‌ی آپشنال) برابر با 1.6 لیتر بوده و گنجایش موتور به کار رفته در مدل‌های اتوماتیک این خودرو (چه نسخه‌ی معمولی و چه نسخه‌ی آپشنال آن) نیز رقمی معادل 2 لیتر است.

  بر این اساس در مدل اتوماتیک که موتور به کار رفته در آن از گنجایش بیشتری نسبت به مدل دستی این خودرو برخوردار است، شاهد وجود حداکثر توان خروجی و حداکثر گشتاور خروجی بیشتری نسبت به مدل اتوماتیک این خودرو هستیم. به عبارت بهتر حداکثر توان خروجی مدل دستی خودروی کیا سراتو رقمی معادل 124 اسب بخار با احتساب 6300 دور در دقیقه است. این در حالی است که در مدل اتوماتیک این خودرو حداکثر توان خروجی معادل 156 اسب بخار با احتساب 6200 دور در دقیقه براورد می‌شود.

  کیا سراتو


  در مورد حداکثر گشتاور خروجی نیز تقریبا همین قاعده و قانون حکم‌فرما است. به گونه‌ای که حداکثر گشتاور خروجی مدل دستی این خودرو رقمی برابر با 156 نیوتن‌متر با احتساب 4200 دور در دقیقه ارزیابی می‌شود. در حالی که حداکثر گشتاور خروجی مدل اتوماتیک این خودرو رقمی معادل 194.2 نیوتن‌متر با احتساب 4300 دور در دقیقه است.           

  با وجود تفاوت قدرت و توانی که دو موتور به کار رفته در مدل دستی و اتوماتیک خودروی کیا سراتو با یکدیگر دارند، هر دوی آنها در بحث شتاب، عملکرد نسبتا مناسبی را از خود به نمایش می‌گذارند. به گونه‌ای که تفاوت شتاب صفر تا صد در دو مدل دستی و اتوماتیک این خودرو رقمی در حدود یک ثانیه است. به عبارت بهتر شتاب صفر تا صد مدل دستی خودروی کیا سراتو رقمی مابین 10 تا 11 ثانیه است. رقمی که در مدل اتوماتیک این خودرو به 9 تا 10 ثانیه می‌رسد. با این حال حداکثر سرعت قابل دست‌یابی توسط کیا سراتو، چه در نسخه‌ی دستی و چه در نسخه‌ی اتوماتیک این محصول، رقمی معادل 190 کیلومتر در ساعت است.

  در مجموع اگرچه نمی‌توان این خودرو را یک خودروی صد در صد اسپورت نامید، اما باید اعتراف کرد در بحث شتاب به نسبت توانایی‌های خود عملکرد مثبتی دارد. به این ترتیب می‌توان کیا سراتو را یک خودروی سواری خانوادگی لقب داد که برخلاف بسیاری از همتایان خود، به خصوص محصولات ساخت داخل، در بحث سرعت و شتاب نمره‌ی قبولی دریافت می‌کند. در صورت تمایل می‌توانید لیست کامل مشخصات فنی این خودرو را در قالب جدول زیر از نظر بگذرانید.    

  مشخصات فنی خودروی کیا سراتو
  طول خودرو ۴۵۳۰ میلی متر
  عرض خودرو ۱۷۷۵ میلی متر
  ارتفاع خودرو ۱۴۶۰ میلی متر
  فاصله موجود میان دو محور خودرو ۲۵۶۰ میلی متر
  وزن خودرو ۱۲۴۰ کیلوگرم در نسخه دستی
  ۱۳۱۰ کیلوگرم در نسخه اتوماتیک
  نوع موتور خودرو  DOHC MPI
  تعداد سيلندر ۴ سیلندر
  تعداد سوپاپ ۱۶ سوپاپ
  گنجایش موتور خودرو ۱۶۰۰ سی سی در نسخه دستی
  ۲۰۰۰ سی سی در نسخه اتوماتیک
  حداكثر توان موتور خودرو (دستی) ۱۲۴ اسب بخار در دور موتور ۶۳۰۰
  حداكثر توان موتور خودرو (اتوماتیک) ۱۵۶ اسب بخار در دور موتور ۶۲۰۰
  حداکثر گشتاور موتور خودرو ۱۹۴.۲ نیوتن متر در دور موتور ۴۳۰۰
  نوع جعبه دنده‌ی خودرو دستی شش سرعته و اتوماتيک شش سرعته
  نوع فرمان خودرو  هيدروليک
  نوع سيستم تعليق جلو مک فرسون
  نوع سيستم تعليق عقب اكسل پيچشی
  نوع سیستم ترمز جلو  ديسكی
  نوع سیستم ترمز عقب كاسه‌ای
  گنجایش مخزن سوخت خودرو ۵۲ لیتر
  میزان مصرف سوخت در حالت سيكل تركيبی   ۶.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر (نسخه دستی)
  ۷.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر (نسخه اتوماتیک)
  مشخصات رينگ خودرو ۱۵اينچی فولادی در نسخه دستی
  ۱۶ اينچی آلومينيومی در نسخه اتوماتیک
  مشخصات لاستیک خودرو ۱۹۵/۴۵R۱۵ در نسخه دستی 
  ۲۰۵/۵۵R۱۶ در نسخه اتوماتیک

  امکانات و قابلیت‌های کیا سراتو


  امکانات و قابلیت‌های خودروی کیا سراتو

  در میان چهار نسخه‌ی مختلف موجود از خودروی کیا سراتو در بازار خودروی ایران نسخه‌ی اتوماتیک آپشنال آن از امکانات بهتر و قابلیت‌های بیشتری نسبت به سایر مدل‌ها بهره می‌برد. به عنوان مثال قابلیت‌های زیر از جمله مواردی هستند که تنها در این نسخه از خودروی کیا سراتو وجود داشته و در سایر نسخه‌های مونتاژ شده از آن نمی‌شود.

  • امکان تغییر دنده از بخش پشتی فرمان خودرو (در عین بهره‌مندی این مدل از جعبه دنده‌ی خودکار)
  • وجود جلو آمپر مدل سوپر ويژن
  • بهره‌مندی خودرو از صندلی‌های چرمی
  • برخورداری از سیستم کلید هوشمند و قابلیت ورود بدون کلید

  در این میان تعداد دیگری از قابلیت‌ها و امکانات اختصاصی نیز وجود دارد که در هر دو نسخه‌ی آپشنال این خودرو مشاهده می‌شود. امکانات و قابلیت‌هایی که از میان آنها می‌توان موارد زیر را بر شمرد:

  • برخورداری از سنسور پارک دنده عقب
  • بهره‌مندی از سيستم مولتی مديا که به نمایشگر لمسی هم مجهز است
  • وجود دوربين عقب
  • برخورداری از سیستم جی پی اس و مکان‌یاب
  • بهره‌مندی از سان‌روف

  همان گونه که در سطور پیشین این متن به آن اشاره شد، نسخه‌ی اتوماتیک خودروی کیا سراتو، که خود به دو مدل آپشنال و معمولی تقسیم می‌شود، از وجود موتوری با گنجایش 2 لیتر بهره می‌برد. حال باید به این نکته اشاره کرد که خودروی کیا سراتو به امکانات و قابلیت‌هایی مجهز است که تنها در دو مدل اتوماتیک و 2 لیتری این خودرو وجود دارد و نسخه‌های 1.6 لیتری این خودرو (چه مدل معمولی و چه آپشنال) از وجود آنها بی‌بهره‌اند. امکانات و قابلیت‌هایی که از میان آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برخورداری از قابلیت کروز کنترل
  • بهره‌مندی از چراغ‌های اتوماتیک
  • مجهز به سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک (در دو مدل 1.6 لیتری این خودرو اعم از مدل معمولی و آپشنال سیستم تهویه مطبوع به صورت دستی طراحی شده است)

  نمای کنار کیا سراتو


  سوای موارد اشاره شده در سطور بالا، خودروی کیا سراتو به امکانات و قابلیت‌هایی دیگری نیز مجهز است که می‌توان آنها را در هر چهار مدل موجود از این خودرو اعم از مدل‌های 1.6 لیتری، 2 لیتری، معمولی و آپشنال یافت. امکانات و قابلیت‌هایی که می‌توانید آنها را در ادامه‌ی این متن مشاهده کنید.

  • برخورداری از دو کیسه هوای ایمنی برای راننده و سرنشين صندلی جلو
  • بهره‌مندی از كامپيوتر اطلاعات سفر
  • مجهز به سيستم مکمل ترمز ABS و EBD  
  • برخورداری از امکان باز شدن اتوماتيک درهای خودرو هنگام وقوع تصادف
  • بهره‌مندی از غربيلک فرمان و دسته دنده‌ی چرمی (این قابلیت در مدل پایه خودروی کیا سراتو یعنی مدل دنده دستی 1.6 لیتری معمولی آن وجود ندارد)  
  • وجود غربيلک فرمان که از قابل تنظيم ارتفاع بهره می‌برد و به كليدهای كنترل سیستم صوتی نیز مجهز است                        
  • برخورداری از سيستم ضد سرقت ایموبیلایزر                                 
  • بهره‌مندی از چراغ‌های جلو که از قابليت تنظيم نور برخوردارند
  • مجهز به چراغ مه شكن در بخش جلو و عقب خودرو                               
  • وجود شيشه بالابر برقی در بخش جلو و عقب خودرو

  برخورداری از سيستم صوتی مبتنی بر شش بلندگوی مجزا که به امکاناتی نظیر قابلیت پخش راديو، امکان پخش سی دی، قابليت پخش ام پی تری مجهز است و در عین حال از وجود درگاه یو اس بی، درگاه آی پاد و AUX نیز بهره می‌برد.

  نمای داخل کیا سراتو


  مشخصات ظاهری خودروی کیا سراتو

  همان گونه که به آن اشاره شد، مدل‌های موجود از خودروی کیا سراتو در ایران به طور عمده نمونه‌های مونتاژ شده‌ای را در بر می‌گیرند که بر اساس ویژگی‌های نسل دوم این خودرو طراحی و تولید شده‌اند. بر این اساس مدل‌های مونتاژ شده‌ی مذکور علاوه بر خصلت‌های باطنی، ویژگی‌های ظاهری نسل دوم خودروی کیا سراتو را بازتاب می‌دهند.

  در همین راستا باید به این نکته اشاره کرد که نمای جلوی این خودرو از جذابیت کافی برای جلب نظر مشتریان برخوردار است و عیب و ایراد خاصی را نمی‌توان به آن وارد دانست. در عمل می‌توان گفت که بخش جلو پنجره و چراغ‌های جلوی این خودرو با یکدیگر ترکیب شده و همراه با هم یک کل پیوسته با ساختار نیمه منحنی را تشکیل داده‌اند. کل پیوسته‌ای که با یک خط فاصله در موازات با بخش سپر قرار گرفته و هماهنگی جالبی را با این بخش از خودرو برقرار ساخته است.

  نمای کناری خودروی کیا سراتو در بخش پایین بدنه و همچنین در امتداد چراغ‌ها و دور گلگیرها از وجود خطوط حجم دهنده‌ای بهره می‌گیرد که توانسته‌اند در حد امکان ظاهر این خودرو در نمای مذکور را از بند سادگی بیش از حد برهانند.

  مشخصات ظاهری کیا سراتو


  در بخش عقب نیز شاهد وجود چراغ‌های بزرگی هستیم که بخشی از آنها قسمتی از فضای صندوق عقب را به خود اختصاص داده است. در مجموع می‌توان گفت که نمای عقب این خودرو به لحاظ نوع طراحی از حالت استاندارد برخوردار است. به گونه‌ای که نه آن چنان خیره کننده است که چشم‌ها را به تعجب وا دارد و نه آن چنان ساده است که بیننده را دل زده نماید.

  این موضوع را با اندکی ارفاق می‌توان در رابطه با نوع طراحی نمای داخلی خودروی کیا سراتو نیز صادق دانست. در واقع اگر این ارفاق را جایز ندانیم و آن را در نظر نگیریم می‌توان ادعا کرد که فضای درون کابین خودروی کیا سراتو تا حد قابل توجهی ساده طراحی شده است و هیچ نکته‌ی چشم‌گیری را بازتاب نمی‌دهد. این موضوع شاید در نسخه‌های دستی این محصول که از وجود نمایشگر مرتبط با سیستم سرگرمی بی‌بهره هستند بیش از نسخه‌های اتوماتیک آن احساس شود.

  سوای نوع طراحی فضای درون کابین خودروی کیا سراتو بد نیست به این نکته هم اشاره شود که جنس مواد به کار رفته در طراحی فضای داخل کابین مدل‌های مونتاژ شده‌ی این خودرو در ایران در قیاس با جنس موادی که در نسخه‌های اصلی این خودرو (که در کشور کره تولید می‌شوند) به کار رفته است، تا حدی نامرغوب‌تر بوده و از کیفیت چندان بالایی برخوردار نیست.

  با این اوصاف می‌توان گفت که خودروی کیا سراتو اگرچه از طراحی خیره کننده‌ای برخوردار نیست، اما در عین حال از لحاظ نوع طراحی شکل و شمایل ظاهری نمره‌ی قبولی دریافت می‌کند و قادر است مشتریان خود را از بابت برخورداری از چهره‌ای موجه و قابل قبول نسبتا راضی نگه دارد.
        

  قیمت کیا سراتو


  قیمت خودروی کیا سراتو

  از آن جایی که نسخه‌ی دنده‌ای و معمولی خودروی کیا سراتو از امکانات و قابلیت‌های کمتری نسبت به سایر نسخه‌های مونتاژ شده‌ی این خودرو برخوردار است، مسلما قیمت آن نیز در قیاس با سایر نسخه‌های این محصول پایین‌تر خواهد بود. در حال حاضر نسخه‌ی یاد شده از خودروی کیا سراتو با متوسط قیمتی در حدود 138 میلیون تومان در بازار خودروی ایران معامله می‌شود.

  پس از این نسخه نوبت به نسخه‌ی دنده‌ای آپشنال می‌رسد که با توجه به برخوردار بودن از امکانات بیشتر نسبت به نسخه‌ی دنده‌ای معمولی، هم‌اکنون در بازار ایران از متوسط قیمتی در حدود 148 میلیون تومان برخوردار است.

  نسخه‌های اتوماتیک خودروی کیا سراتو هم با توجه به برخورداری از ویژگی‌هایی نظیر گنجایش بیشتر موتور، مجهز بودن به جعبه دنده‌ی خودکار و همچنین بهره‌مندی از برخی امکانات و ویژگی‌های اضافه، مسلما با قیمت بیشتری نسبت به مدل‌های دستی آن به فروش می‌رسند. به گونه‌ای که نسخه‌ی اتوماتیک معمولی این خودرو در حال حاضر از متوسط قیمتی در حدود 156 میلیون تومان برخوردار بوده و نسخه‌ی اتوماتیک آپشنال آن نیز با متوسط قیمتی حول و حوش 170 میلیون تومان معامله می‌شود.

  به این ترتیب خودروی کیا سراتو با توجه به مشخصات فنی و امکاناتی که از وجود آنها بهره می‌برد قادر است در بحث قیمت حداقل رقیبانی نظیر پژو 301 را از سر راه خود بردارد و یکی از شاخص‌ترین محصولاتی لقب گیرد که هم اکنون با متوسط قیمتی در حدود 150 میلیون تومان در بازار یافت می‌شود. برای آشنایی بیشتر با زیر و بم این خودرو می‌توانید ویدیوی زیر را از نظر بگذرانید. با این توضیح که این ویدیو به بررسی نسخه‌ی هاچ بک این خودرو اختصاص دارد.

 

برچسب ها: بررسی,کیا,سراتو؛,امکانات،,ویژگی‌,ها,و,قیمت,
[ يکشنبه 4 شهريور 1397 ] [ 17:19 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

ثروت خاندان آل سعود چه قدر است؟

ثروت خاندان آل سعود چه قدر است؟

 • ثروت خاندان آل سعود چه قدر است؟

  سی ان بی سی در گزارشی نوشت ثروت اعضای خاندان آل سعود، رقم سرسام آوری در حدود ۱.۴ تریلیون دلار برآورد می شود.

  هرچند که خاندان سلطنتی انگلیس با ثروتی معادل ۸۸ میلیارد دلار، یکی از ثروتمندترین خاندان های جهان به شمار می‌روند اما این ثروت در مقایسه با ثروت خاندان آل سعود مبلغ بالایی نیست. خاندان آل سعود با ۱۵هزار عضو ثروتی در حدود ۱.۴ تریلیون دلار دارد که البته بیشتر این ثروت در اختیار ۲۰۰۰ عضو اصلی این خاندان است.

  ثروت خاندان آل سعود ۱۶ برابر بیشتر از ثروت خالص خاندان سلطنتی انگلیس است. هر چند که این خاندان دوست دارد در خصوص ثروت خود محافظه کارانه عمل کند اما آن چه مشخص است این است که آن ها سبک زندگی بسیار اشرافی با مخارجی گزاف، جت‌های شخصی، قایق های تفریحی لوکس، عمارت های مجلل پوشیده از طلا و هلی کوپتر دارند.

  بخش زیادی از ثروت عظیم خاندان سعودی را درآمدهای نفتی تشکیل می‌دهد که از ۷۵ سال پیش در این کشور به بهره برداری رسید. شرکت آرامکو به ارزش ۲ تریلیون دلار که باارزش ترین و سودده ترین شرکت جهان است نیز در عربستان قرار دارد. تنها ثروت ملک سلمان ۸۲ ساله که در حال حاضر پادشاه این کشور است حدود ۱۷ میلیارد دلار برآورد شده است.

  در سال های اخیر تنش بین اعضای خاندان سعودی شدت گرفته است به گونه ای که در جریان دستگیری شاهزاده های ثروتمند سعودی در سال گذشته و ضبط ثروت آن‌ها توسط محمد بن سلمان- ولیعهد و پسر شاه عربستان- ۱۰۰ میلیارد دلار ازاموال این شاهزاده ها به خزانه دولت رفت و ۱۰ شاهزاده سعودی از فهرست ثروتمندان جهان کنار رفتند.

  با این حال محمد بن سلمان این ثروت عظیم را حق خود می‌داند: در مصاحبه‌ای با شبکه سی بی اس، او گفته بود که ثروتش مساله‌ای شخصی است و برای سبک زندگی اشرافی‌اش دلیلی برای عذرخواهی نمی‌بیند. وی افزوده بود: من فردی ثروتمند هستم نه یک آدم فقیر، من عضوی از خاندانی هستم که صدها سال پیش از تشکیل عربستان سعودی در این شبه جزیره حکمران بوده‌اند، من مثل گاندی و نلسون ماندلا نیستم.

  ایسنا

 

برچسب ها: ثروت,خاندان,آل,سعود,چه,قدر,است؟,
[ سه شنبه 30 مرداد 1397 ] [ 9:50 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

جزوه بهداشت عمومی در قالب پاورپوینت

جزوه بهداشت عمومی در قالب پاورپوینت

 • جزوه بهداشت عمومی در قالب پاورپوینت

  دید کلی :

  جزوه بهداشت عمومی در قالب پاورپوینت به تعداد 45 اسلاید قایل ویرایش مناسب اساتید و کنفرانس دانشجویان و همچنین جمعبندی و مرور سریع ایام امتحانات

  توضیحات کامل :

  جزوه بهداشت عمومی در قالب پاورپوینت

  به تعداد 45 اسلاید قایل ویرایش

  مناسب اساتید و کنفرانس دانشجویان

  و همچنین جمعبندی و مرور سریع ایام امتحانات

  اهداف و دامنه فعاليتهاي بهداشت عمومي

  تعريف سلامت و بيماري

  عوامل موثر در بهداشت و سلامت انسانها

  عوامل موثر در پيدايش بيماريها

  شاخصها و معيارهاي بهداشتي در جامعه 

  مهمترين شاخصهاي بهداشتي

  تعریف سازمان جهانی بهداشت از کیفیت زندگی

  شاخص سولیوان

  ویژگی های کیفیت زندگی

  عوامل موثر برکیفیت زندگی از دیدگاه فرانس

  سازمانهاي بهداشت بين المللي

  يونيسف (UNICEF)

  سازمان خواروبار و کشاورزي(F.A.O)

  صليب سرخ بين المللي (I.R.C)

  سيماي بهداشت در جهان و مشکلات کشورهاي در حال توسعه در اين زمينه

  مشکلات بهداشت و درمان

  مشکلات موجود در ارائه خدمات بهداشتي – درماني مطلوب در ايران

  مراقبتهاي بهداشتي و سطوح مختلف آن

  سطوح مراقبت بهداشتي

  PHC

براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد.

download (1)

 

[ شنبه 27 مرداد 1397 ] [ 18:50 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

راهکار بازیابی رمز عبور اپل آیدی

راهکار بازیابی رمز عبور اپل آیدی

 • راهکار بازیابی رمز عبور اپل آیدی

  با ما همراه باشید تا یک راه حل موثر به شما یاد دهیم یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که برای کاربران مختلف اپل رخ می دهد این است که رمز عبور خود را فراموش کنند. اما آیا راهی برای حل این مشکل وجود دارد؟

  اگر شما مجوز Two Factor Authentication (تایید کردن دو مرحله ای) را برای اپل آی دی خود فعال نکرده باشید، می توانید با استفاده از ایمیل یا سوال امنیتی بازیابی رمز اپل آی دی را انجام دهید.برای این کار در یک مرورگر وب به آدرس Iforgot.Apple.com بروید. سپس آدرس ایمیل Apple ID خود را وارد کنید.

  ریست کردن پسورد اپل آی دی با استفاده از سوال امنیتی

  اگر شما مایل به استفاده از سوال امنیتی برای رفع مشکل نداشتن پسورد اپل آی دی هستید، دقیقا روش بالا را انجام دهید.فقط در مرحله ای که گزینه ارسال ایمیل را زده اید، این بار به جای دریافت ایمیل باید با زدن گزینه Answer Security Questions به سوالات امنیتی جواب دهید. بعد از انتخاب این گزینه، باید تاریخ تولد خود را وارد و روی Continue کلیک کنید.

  ریست کردن پسورد با وجود فعال بودن تایید دو مرحله ای

  اگر شما Two Factor Authentication را فعال کرده اید، برای یادگیری نحوه تغییر دادن پسورد اپل آی دی باید از این روش استفاده کنید. برای انجام این کار نیز باید به یکی از دستگاه های مرتبط با حسابتان دسترسی داشته باشید. در اینجا هم باید وارد وبسایت Iforgot.Apple.com شوید و آدرس ایمیل اپل آی دی خود را وارد کنید.

  یکی از دستگاه های مرتبط با iCloud خود را انتخاب کرده و روی گوشی یا دستگاه مورد نظر Allow را بزنید و بعد از وارد کردن کد داده شده امنیتی در دستگاه، دکمه Done را بزنید تا مشکل قفل شدن اپل آی دی را رفع کنید.

  پیدا کردن اطلاعات اپل آی دی بدون داشتن ایمیل

  شاید نگران این موضوع باشید که ایمیل خود را فراموش کرده اید، اما نگران نباشید، حتی اگر ایمیلتان را نیز فراموش کرده باشید، اپل می تواند به شما در پیدا کردن اطلاعات مورد نظر کمک کند. در این روش هم باید به وبسایت Iforgot.Apple.com بروید و روی Look It UP در زیر قسمت وارد کردن ایمیل کلیک کنید.

  در مرحله بعدی لازم است نام، نام خانوادگی و آدرس ایمیل پشتیبان خود را وارد کنید. اطمینان حاصل کنید که نام وارد شده همان نامی باشد که هنگام ساخت اپل آی دی وارد کرده اید. سپس روی ادامه کلیک کنید و اگر اسم و ایمیل بازیابی شما در سیستم موجود باشد، با نمایش Apple ID Found به شما اطلاع داده می شود تا به رفع مشکل فراموش کردن رمز اپل آی دی هنگام اکتیو کردن گوشی و… امیدوار شوید.

  راهکار بازیابی رمز عبور اپل آیدی

 

برچسب ها: راهکار,بازیابی,رمز,عبور,اپل,آیدی,
[ شنبه 27 مرداد 1397 ] [ 12:00 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

پاورپوینت بررسی روش هاي بازنمايي دانش

پاورپوینت بررسی روش هاي بازنمايي دانش

 • پاورپوینت بررسی روش هاي بازنمايي دانش

  دید کلی :

  پاورپوینت بررسی روش هاي بازنمايي دانش در 67 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت ppt

  توضیحات کامل :

  پاورپوینت بررسی روش هاي بازنمايي دانش در 67 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت ppt

  فهرست مطالب

  دانش 
  منابع دانش
  سطوح دانش
  انواع دانش
  دانش اعلاني
  دانش رويه اي
  فرا دانش
  باز نمايي دانش
  باز نمايي منطقي
  منطق نمادين
  منطق گزاره اي
  جبر گزاره نما
  ليست ها
  درخت هاي تصميم گيري
  سه تايي O-A-V
  نمايش آيتم هاي O-A-V
  شبکه هاي معنايي
  مثالي از شبکه هاي معنايي
  گراف هاي مفهومي (Conceptual Graphs)
  انواع ارتباطات
  گراف يک جمله
  تمرين
  انواع و انحصارات فردي
  نام هاي درخت
  عموميت و تخصيص(Generalization and Specialization)
  اتصال مفاهيم
  ساده سازي
  وراثت
  گره هاي گزارهاي
  گراف هاي مفهومي و منطق
  قوانين
  شکل قوانين
  قوانين دانش و استنتاج
  مزاياي قوانين
  محدوديت هاي قوانين
  مشخصه ارائه قوانين
  فريم ها
  اصطلاحات فريم
  اجزاء يک فريم
  قابليت هاي فريم 
  وراثت
  انتقال پذيري زير کلاس ها
  اسکريپت ها
  اسکريپت رستوران
  اسکريپت دزدي
  ارتباطات اساسي وابستگي مفهومي
  اعمال اوليه
  ملاحظات براي ارزيابي يک بازنمايي دانش
  بازنمايي دانش چند گانه
  سيستم Cyc

براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد.

download (1)

 

برچسب ها: پاورپوینت,بررسی,روش,های,بازنمایی,دانش,
[ چهارشنبه 24 مرداد 1397 ] [ 9:18 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

اطلاعات جدیدی از بازی Anthem

اطلاعات جدیدی از بازی Anthem

 • اطلاعات جدیدی از بازی Anthem

  بازی آنلاین اکشن و نقش‌آفرینی جدید استودیوی بایوور یعنی Anthem از زمان عرضه مرکز توجهات بوده و تیم‌سازنده نیز به این توجهات پاسخ داده و اطلاعات مختلفی از بازی را در اختیار هواداران قرار داده‌اند.

  اخیرا مشخص شده است که در زمان بازی هیچ محدودیتی از نظر فاصله بین اعضای یک تیم وجود ندارد. شما می‌توانید در هر نقطه از دنیای بازی باشید ولی با شروع یک ماموریت “در شرایط خاص”، شما به منطقه‌ی مربوطه انتقال داده خواهید شد.

  آقای Mark Darrah تهیه‌کننده‌ی بازی کمی در باره‌ی سیستم شخصی‌سازی بازی توضیح داده است. به گفته‎ی ایشان شما قادر خواهید بود زره Javelin خود را با طرح‌های مختلف تزیین کنید و یا آن را به رنگ‌های مختلف درآورید. شما می‌توانید این طرح‌ها و رنگ‌های مختلف را در جریان بازی بدست آورید. همچنین علاوه بر طرح و رنگ‌های مختلف، آیتم‌هایی در بازی وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد مدل سه بعدی زره خود را تغییر دهید.

  با توجه به توضیحات تهیه‌کننده‌ی بازی، اگر برای تغییر زره و تسلیحات خود به بخش Strider مراجعه کنید، ماموریت شما لغو خواهد شد. پس بهتر است قبل از شروع ماموریت زره مناسب خود را انتخاب کنید و تجهیزات لازم را با خود همراه داشته باشید.

  در صحبت‌های مربوط به سلاح‌های بازی، مشخص شد که هیچ سلاحی با قابلیت Dual Wield در بازی وجود ندارد. یعنی شما نمی‌توانید با یک اسلحه در هر دست به سمت دشمنان خود شلیک کنید. همچنین بد نیست بدانید که هر زره Javelin، می‌تواند ۲ سلاح متفاوت را با خود حمل کند و علاوه بر سلاح‌ها، شما قادر به حمل چندیدن وسله‌ی کاربردی مختلف خواهید بود. سلاح‌های استاندارد بازی شامل مواردی همچون Pistol و Minigun و امکانات اضافی بازی شامل مواردی همچون Mortar، Wrist Missile و نارنجک دستی می‌شود.

  نکته‌ی دیگری که به آن اشاره شد، وجود امتیاز اضافی برای استفاده از آیتم‌های یک ست است (Set Bonus). همچنین سپر زره Colossus را می‌توانید برای حمله استفاده کنید.

  در گذشته بحث‌هایی در مورد وجود یک درخت توانایی (Skill Tree) مستقل برای هر زره پیش آمده بود ولی آقای Darrah این موضوع را رد کرد. سیستم پیشرفت زره‌ها در بازی بر مبنای سلاح‌ها و آیتم‌های استفاده شده برروی آن زره می‌باشد. اما سطح شخصت اصلی بازی (Freelancer) با انجام مامورت‌های مختلف افزایش می‌یابد (سطح آیتم‌ها و سلاح‌های دریافتی در پایان هر مبارزه و یا ماموریت بر اساس سطح شخصت شما می‌باشد). همچنین شخصیت بازی درخت توانایی خواهد داشت.

  بازی Anthem در تاریخ ۲۲ فوریه‌ی ۲۰۱۹ برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان عرضه خواهد شد.

  منبع:گیمفا.

براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد.

download (1)

سايت مجله تايم در عرصه هاي زير فعاليت مي کند و داراي پست هايي ديدني در اين عناوين است : بيوگرافي ، بيوگرافي هنرمندان ، بيوگرافي بازيگران ، بيوگرافي ورزشکاران ، بيوگرافي فوتباليست ها ، هنرمندان ، ورزش ، تيزر فيلم ، انيميشن ، کليپ ، سينما ، موسيقي ، آنونس ، آشپزي ، دانلود ، سلامت ، بازي ، بازي هاي رايانه اي ، خواننده ها ، اس ام اس ، گالري عکس ، گل و گياه ، آموزش ، تکنولوژي ، خودرو ، ماشين ، مشخصات خودرو ، بيوگرافي هنرمندان ، مجله اينترنتي تايم و...

برچسب ها: اطلاعات,جدیدی,از,بازی,Anthem,بیوگرافی ، مجله ، مجله اینترنتی ، مجله تایم ، بیوگرافی بازیگران ، مجله سلامت ، مجله ورزشی ، مجله تایم ، تایم ، تیزر فیلم ، بازی ، سینما ، مشخصات خودرو,
[ شنبه 20 مرداد 1397 ] [ 20:48 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

کار می کنیم بزرگ ترین سایت فریلنسری

حتما شما هم توی اینترنت مدام به دنبال راهی واقعی و پرسود برای کسب و کار در فضای مجازی می گردید؟!؟! توی این مقاله آخرین و بهترین راه درآمدی رو بهتون معرفی کنیم ، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید.
من هم مثل شما خیلی خیلی به دنبال یک راه پرسود می گشتم و قصد داشتم به یک درآمد خیلی خوبی برسم تا اینکه با سایتی به نام کار می کنیم آشنا شدم! این سایت بهترین و شگفت انگیز ترین سایتی بود که تابحال دیده ام این را به عنوان یک دوست به شما پیشنهاد می کنم که حتما دست کم یک سری به این سایت بزنید.
سایت کار می کنیم یک سایت فوق العاده بر پایه فریلنسری هست که به شما این امکان رو میده تا با هر توانایی که دارید و البته میتوانید از طریق اینترنت به مشتریان خود ارائه دهید کسب درآمد کنید. جالب است بدانید شما میتوانید تنها با روزی 2 ساعت کار در منزل به درآمد ثابت 400 هزار تومان در ماه برسید!!! جالب تر از همه این است که این سایت هیچ محدودیت سنی ندارد و محیط بسیار خوبی برای نوجوانان است.
آمریکا با این همه غرور و ادعا حدود 50% از مردمش فریلنسر هستند درنتیجه ما نیز باید به این موضوع اهمیت بیشتری بدهیم.
من که خودم تا حالا 1.200.000 تومان از طریق همین سایت درآمد کسب کرده ام و پیشنهاد می کنم شما هم دست به کار شوید.
سایت کار می کنیم

 

 

برچسب ها: کار,می,کنیم,بزرگ,ترین,سایت,فریلنسری,کار می کنیم ,کارمی کنیم ,کار میکنیم ,فریلنسر ,کسب درآمد ,کار در منزل,
[ پنجشنبه 18 مرداد 1397 ] [ 11:16 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

دانلود World of Warships Blitz 1.6.3 – بازی اکشن جهان جنگجویان رعدآسا برای اندروید

دانلود World of Warships Blitz 1.6.3 – بازی اکشن جهان جنگجویان رعدآسا برای اندروید

 • دانلود World of Warships Blitz 1.6.3 – بازی اکشن جهان جنگجویان رعدآسا برای اندروید

  بازی موبایل World of Warships Blitz نبردهای دریایی را به صورت واقع گرا برای شما فراهم می کند و می توانید سرزمین های دریایی را به تسلط خودتان درآورید. بازی دارای یک فیزیک واقع گرایانه است و قطعا تجربه ای ناب و بسیار زیبا در انتظارتان می باشد. این بازی یک نبرد استراتژیک دریایی را با الهام از نبردهای دریایی جنگ جهانی دوم ارائه می کند و می تواند بسیار جذاب و سریع دنبال شود. بازی دارای ریتم جذابی است و سبک MMO، نقش خودش را به صورت پررنگی در بازی نشان می دهد.

  با دانلود World of Warships Blitz می توانید کشتی های خود را ردیف کنید و با سلاح های خود، حملات را صورت دهید. می توانید دوستان خود را به بازی دعوت کنید و نبردهای آنلاین را به بهترین شکل تجربه کنید. جنگ های انفرادی نیز در بازی وجود دارد و می توانید کشتی های مختلف از جنگ جهانی را در تیم خودتان داشته باشید. این بازی روی سیستم عامل اندروید ۴٫۴ و بالاتر نصب و اجرا می شود.

  World of Warships Blitz 1.6.3 Apk + Data

  کاور-World-of-Warships-Blitz

  Join real-time battles on the high sea, command your naval vessel and team-up to destroy your enemies in intense and realistic gunship battles.

  World of Warships Blitz is a free-to-play mobile MMO action navy battleship game by Wargaming and is based on the top award winning online PC version of World of Warships Blitz. World of Warships Blitz brings the World War 2 naval strategy and action gameplay of PC to the highly immersive, quick and fast paced action on your mobile and tablet.

  If you like war ship combat games, join this MMO naval action game with a fleet of naval vessels. Jump straight into quick online action-packed 7vs7 epic warships battles, enter the battlefield no matter where you are and sink enemy ships! World of Warships Blitz is the ultimate shooting war game. Battle online and offline, on the high sea or in a bay, fight on real marine battlefields, authentic warships and gunship battles await you!

  WHAT’S NEW
  Captains, update 1.6 is here with a new blueprint combination option and more!

  – Blueprint combination option: Combine or separate blueprints to get a higher or lower level blueprint of the same type
  – Improved matchmaking in solo random battles
  – Early access to German battleships Kaiser, Koenig, Bayern, and Gneisenau
  – Automatic secondary guns: Extra guns on some battleships
  – Auto-resupply of consumables
  – No more rewards if inactive in battle
  – Friend list capacity increased

  فایل نصبی بازی را دانلود کرده و نصب کنید.

  فایل دیتا را دانلود کرده و از حالت فشرده خارج کنید.

  پوشه دیتا (net.wargaming.wows.blitz) را به طور مستقیم در مسیر Android / Obb کپی کنید.

  از بازی لذت ببرید.

  رزرو مکان تبلیغاتی

  اینجا محل تبلیغات شماست. برای رزرو، لطفا با ایمیل downloadha.help@gmail.com در ارتباط باشید.

براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد.

download (1)

 

برچسب ها: دانلود,World,of,Warships,Blitz,1.6.3,,بازی,اکشن,جهان,جنگجویان,رعدآسا,برای,اندروید,
[ جمعه 12 مرداد 1397 ] [ 10:08 ] [ کاووسی فر ]
[ ]